Jak rozvinout intuici a představivost

Převládá ve vašem myšlení rozum a logika? Zapojili byste rádi také představivost a intuici? Chcete omezit konzervativního „kontrolora“ v levé části a objevit tvořivost v pravé části mozku?

Většina lidí západní kultury má přetíženou levou mozkovou hemisféru, vysoce vyvinutý intelekt, logické uvažování, schopnost analýzy, obrovskou slovní zásobu, ale s tím bohužel i větší sebekontrolu a tendenci k zaměření na výkon. Potlačují intuici, emoce, snění a představivost uložené v pravé hemisféře. Pro lepší využití potenciálu lidského mozku je vhodné trénovat a rozvíjet i pravou hemisféru.

Jednoduchá cvičení pomáhají stimulovat mozek, vyrovnávají a propojují obě mozkové hemisféry, podporují proudění krve do mozku a dodávají energii. Vyrovnání obou mozkových hemisfér otevírá dveře do tvůrčích oblastí uvnitř každého člověka. Při pravidelném cvičení se většinou změní i celkový pohled na sebe samé i okolí, což se projeví v osobním i pracovním životě.

Postupně vyzkoušejte uvedená cvičení a vyberte si z nich ta, která vám budou příjemná. Je vhodné kombinovat pohybová a relaxační cvičení. Časem můžete doplňovat další. Důležité je, pokud chcete rozvíjet tvořivost a odstranit vnitřní bloky, abyste prostě začali alespoň 10 minutami denně a postupně si přidávali. Za pravidelné cvičení se odměňujte.

Tato sekce je nyní zamčená.

  1. Pokud nejste členy BrainTools Clubu, pokřačujte zde.
  2. Pokud jste registrovanými členy BrainTools Clubu, přihlaste se zde.

 
« Kreativní abeceda Analogram »

Kam dále?

© 2014-2024, BRAIN TOOLS GROUP s.r.o. osobní a profesní rozvoj a diagnostika

Realizace: CCN Plus s.r.o.