Jak překonat negativismus

Nevíte, jak překonat typický český negativismus? Stává se vám, že se super nápady jsou často zatracovány slovy „to nikdy nevyjde.“ Hledáte „nový svěží vítr“? Nový produkt, službu, kterou překvapíte konkurenci? Potřebujete zefektivnit provoz firmy a přemýšlíte, jak na to? Chcete mít pro firmu dobrou strategii, která vás udrží na trhu? Chcete přijít s něčím novým?

Metoda Tří rolí, na rozdíl od Šesti myslitelských klobouků, které pracují s již uzavřeným a vybraným nápadem, zachycuje proces od vymýšlení - od nápadu, přes jeho potencionální realizaci až po kritické zhodnocení důsledků a rizik. Metoda Tří rolí umožňuje díky komunikaci s autorem pozměnit původní zadání - nápad. V porovnání s brainstormingem, kde je jakékoliv hodnocení nápadů zakázáno, zde nápad prochází i kritickým posouzením. Autorem metody je Walt Disney, který ji hojně používal při tvorbě nových příběhů.

V praxi ji lze využít při libovolném kreativním procesu, ať již vymýšlíte nový produkt, hledáte efektivnější postup nebo vymýšlíte strategii či reklamní kampaň. Tuto techniku můžete využít jak pro skupinovou, tak i pro individuální samostatnou práci.

Tato sekce je nyní zamčená.

  1. Pokud nejste členy BrainTools Clubu, pokřačujte zde.
  2. Pokud jste registrovanými členy BrainTools Clubu, přihlaste se zde.

 
« Šest myslitelských klobouků Tři role a myšlenkové mapy »

Kam dále?

© 2014-2024, BRAIN TOOLS GROUP s.r.o. osobní a profesní rozvoj a diagnostika

Realizace: CCN Plus s.r.o.