Time management - kolektiv autorů

Mějte svůj čas pod kontrolou

Překlad z německého originálu Zeitmanagement, pod českým názvem Time management s podtitulem Mějte svůj čas pod kontrolou, vydala Grada Publishing v roce 2012. Byla jsem zvědavá, co kniha přináší nového. Jsou to reálné a použitelné tipy a postupy. Jeden za druhým. Samotné uspořádání přibližně 200stránkové publikace do dvou částí, jedné pod názvem Praktické tipy pro řízení času a druhé pod názvem Trénink řízení času, ukazuje na její především praktické zaměření. Na vzniku knihy se podílel kolektiv autorů. První část knihy vypracovali Prof. Dr. Jörg Knoblauch a Holger Wöltje. Autory druhé části jsou Marcus B. Hausner, Martin Kommich a Siegfried Lachmann.

Sami autoři knihu nazývají příručkou a mně nezbývá než s nimi souhlasit. Můžete ji mít neustále při ruce a průběžně z ní čerpat informace, návody, postupy, inspiraci a motivaci pro zlepšování své osobní produktivity. Problematika je podána prakticky a čtivě, bez složitého podrobného vysvětlování. Autoři Vás provedou plánováním, tvorbou denního i týdenního programu, stanováním cílů, určováním priorit, vypořádáním se s časožrouty. Témata na sebe logicky navazují, proto můžete s knihou v ruce, krok za krokem, postupovat za cílem, který si autoři vytkli. Ukázat možnosti, jak pracovat účinněji a účelněji, jak získat více času a volnosti, jak omezit stres. Neočekávejte však, že pouhým přečtením této vynikající příručky, se samo, jakoby zázrakem, vše změní. Změny dosáhnete, jak upozorňují sami autoři, jen díky převzetí odpovědnosti, vlastní proaktivitě a sebedisciplině.

Pro ty, kteří již přečetli jiné odborné publikace na téma řízení času, nenabízí příručka nic, co by nebylo popsáno již dříve nebo jinde. Její výjimečnost a přidaná hodnota tkví v konkrétních praktických postupech a návrzích řešení, jak produktivitu zlepšovat. Příručka je rozdělena na poloviny. Přibližně 100 stran je věnováno odhalování a stručnému a výstižnému popisu chyb v time managementu včetně konkrétních doporučení a tipů, jak se s nimi vypořádat.

To, co mě nadchlo, je druhá část knihy Trénink řízení času, kde zhruba taktéž na 100 stranách přinášejí autoři mnoho různých cvičení, která respektují logickou, na sebe navazující, stavbu příručky. Většina z cvičení zabere 5 - 15 minut, jedno je hodinové a dvě do půl hodiny. Vyčlenit si denně nebo týdně půl hodiny na realizaci cvičení, která Vás posunout ve zlepšení osobní produktivity o krok dál, je to nejmenší, co můžete udělat. Pro mě bylo velmi důležité, že u každého cvičení je nastíněno řešení a vypsány praktické tipy. Druhá část knihy je zároveň pojata jako pracovní sešit, takže můžete psát rovnou na stránky příručky. Naformulujete si zde reálné a měřitelné cíle, zpětně pohlédnete na svůj život, zamyslíte se nad pravidlem 80/20, nastavíte priority. Dostanete tipy, jak úspěšně odstranit blokády, naučit se říkat ne, omezit rušivé prvky, vypořádat se s odkládáním. Zvládnete optimální plánování a získáte tipy pro přežití v kanceláři.

Doporučení

Díky nevelké praktické příručce projdete procesem zlepšení osobní produktivity od plánování až po životní rovnováhu, k proaktivitě a k převzetí odpovědnosti. Kdo se chce zdokonalit a získat výhody účelně a účinně vynaloženého času a energie, pro toho je příručka Time management aneb Mějte svůj čas po kontrolou „tím pravým ořechovým“. Publikaci vřele doporučuji, protože se v ní dozvíte nejen, co máte dělat, ale hlavně, jak to máte dělat. Knihu jistě oceníte i Vy.

Knihu si můžete objednat zde.

 
« Řeč těla Drogy lidského těla »

© 2014-2024, BRAIN TOOLS GROUP s.r.o. osobní a profesní rozvoj a diagnostika

Realizace: CCN Plus s.r.o.