Jitka Hamplová garant a lektor

Garant sekce Obchodní dovednosti

Absolventka Fakulty strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Navzdory vystudovanému oboru se již 7 let věnuje obchodní činnosti a v roce 2009 byla firmou, kde působí, oceněna jako zaměstnanec roku s nejvyšším finančním přínosem pro společnost (uzavření kontraktů v celkové hodnotě 4 mld. Kč).

Moje motto:

„Člověk není nic jiného, než to, čím se udělá.“

Jean-Paul Sartre

„Od roku 2005 pracuji jako obchodní manažerka. Náplní mé práce je nejen každodenní komunikace se zákazníky, vyjednávání smluvních podmínek, analýza trhu a podpora vzniku nových zakázek, ale také prezentace společnosti a jejích produktů v odborných periodikách a na tuzemských i zahraničních konferencích. Tato profese mě naučila mnohé. Osvojila jsem si obchodní dovednosti, mezi něž jistě patří komunikace, organizační schopnosti, ale také např. vedení pracovních týmů. Naučila jsem se efektivnímu vedení porad a řízení konfliktů, kterým se při práci s lidmi nelze vyhnout. Zdokonalila jsem své prezentační dovednosti i písemný projev. V prvé řadě mě však profese obchodního manažera ukázala, jak zvládat všudypřítomný stres a vypjaté situace, což je pro dobře odvedenou práci, ale hlavně pro zdraví člověka, nezbytné.

Obchodní činnost není v žádném případě stereotypní profese. Obchodník se při vykonávání své práce setkává s lidmi různého ražení, dostává se často do nelehkých situací a potýká se se zdánlivě neřešitelnými problémy. Věřím, že jsem ve své praxi nasbírala řadu cenných zkušeností, o které bych se s Vámi touto formou chtěla podělit a poradit Vám, jak zvládnout každodenní svízele obchodníka.“

© 2014-2022, BRAIN TOOLS GROUP s.r.o. osobní a profesní rozvoj a diagnostika

Realizace: CCN Plus s.r.o.